בעלי חיים וחרקים מועילים נגד מזיקים – הדברה טבעית

בפוסט זה נביא מקצת מבעלי החיים והחרקים המועילים שיוכלו לעזור לכם להתגבר על בעיות מזיקים. מתוך רשימה אפשרית ארוכה בחרנו את אלה שיהיו הכי נגישים אליכם והנמצאים כמעט בכל סביבה.

חתולי חצר ובית

אחד המדבירים הטבעיים היעילים ביותר נגד חרקים הם חתולי חצר ובית. החתול, מעצם טבעו כצייד, יטפל הן כמשחק והן כציד למאכל בשלל חרקים בהם תיקנים וג'וקים, מעופפים מסקרנים למיניהם ועוד. חתולי חצר יהיו יעילים עוד יותר בהרחקת זוחלים שאתם לא מעוניינים לפגוש כמו נחשים. לכן, ניתן לגרום לחתול רחוב או חתול בסביבה למצוא אצלכם בית בחצר על ידי האכלתו, אך לא האבסתו באוכל. האכלה של פעמיים או שלוש ביום וקערת מים תעשה את העבודה והחתול ירבה לפקוד את סביבת ביתכם או שימצא בה את הטריטוריה שלו.

עכבישים

קורי עכביש
קורי עכביש

עכביש ובין היתר הקופצניים (אלה שקופצים ממקום למקום) רווחים בסביבה והם מדבירים טבעיים נפלאים. לכן, כדאי להשתלט על האינסטינקט הטבעי ההגני שלנו ולהימנע מלמעוך אותם עם הנעל ולתת להם לעשות את עבודתם. העכבישים וקוריהם שאותם הם טווים בתקרות הבית, לוכדים שלל מזיקים ומטרדים קטנים כמו זבובים ויתושים ומעופפים אחרים. מדי פעם ניתן לנקות את קורי העכביש והעכביש יקים אותן מחדש. בתקופת הקיץ שבה כמות המעופפים והמטרדים גבוהה, העכבישים והקורים יכולים להיות יעילים במיוחד.

גמל שלמה

גמלי שלמה פחות נפוצים בכמויות, אך אם תראו אחד, אין מה לפחד. החרק החמוד הזה (לטעמי) הוא ציד זבובים ומעופפים מוכשר וגם הוא אינו מזיק לבני אדם.

חיפושיות

חיפושית
חיפושית

חיפושיות ובפרט הידועה לנו מילדותנו, פרת משה רבנו האדומה עם הנקודות יעילה נגד כנימות על צמחים, עצים ועליהם. החיפושיות אוהבות לאכול את הכנימות והן יעילות מאוד נגדן.

עוד בין יתר טורפי החרקים המזיקים תמצאו את העטלפים שיכולים לטרוף אלפי חרקים ולטאות טורפות חרקים.

לסיכום, ישנם מיני חרקים ופרוקי רגליים שיוכלו לעזור לכם לשלוט במזיקים השונים שעלולים להיות מטרד גדול, במיוחד בתקופת האביב, הקיץ והסתיו וכן, אל תמהרו להרחיק אותם מביתכם וסביבתו.